В Дубровно устроили зиме пышные проводы

Дубровно, Масленица, праздник, народ, люди, славяне, зима, проводы зимы, встреча весны, весна, радость, улыбка, дети, игра, песня, блины, еда

Вось ўжо і сакавік , так хочацца вясенняга цяпла, сонейка. Але ж зіма не спяшаецца здаваць свае пазіціі. То снег пойдзе, то мароз за нос кусае, а сонейка ўсё хаваецца ад нас. Вырашылі тады жыхары і госці нашага горада, што трэба з пашанай правадзіць зімку і запрасіць да сябе прыгажуню-вясну.

У мінулую суботу на гарадскім стадыёне сабраліся ўсе жадаючыя, каб развітацца з марознай і снежнай зімкай. Забаў у гэты святочны дзень хапала! Цікавую культурна-забаўляльную праграму для дубровенцаў падрыхтавалі работнікі раённага Дома культуры. На імправізаванай сцэне выступалі самадзейныя артысты. А колькі пазітыўных эмоцый прынеслі ўсім спаборніцтвы: “Мядзведзь”, “Вясёлы конь”, “Меткае вока”, “Асілак”. Дарэчы, за ўдзел у конкурсах і выдатнае выкананне ўсіх вяселых заданняў, удзельнікі атрымлівалі прызы ў “Сонечнай краме”. Фінальным жа акордам свята стала спальванне чучала Зімы.

Вось цяпер вясна-красна стала паўнапраўнай гаспадыняй. І хутка ўся прырода ажыве і зайграе новымі яркімі фарбамі.

З народам гуляла ды зімку праводзіла Валянціна ШАВЯКА

ЗАГЛЯНИТЕ НА «ФОТОМИНУТКУ»!

13 thoughts on “В Дубровно устроили зиме пышные проводы

  • 13.03.2012 в 7:53 пп
    Permalink

    Что-то Вы, МЧМ, на самом деле обозленный на весь белый свет, да и девушку обидели… а ведь она от части права — будьте проще. Все-таки в наше время нужно держать руку на пульсе современной жизни и при этом чтить традиции и славное прошлое наших прадедов. А уж, как это делать одновременно — в этом и заключается креативность и многогранность организаторов культурно-массовых мероприятий. Да, кстати, я думаю, если Вы внесете конкретные предложения и пожелания по поводу организации и проведения воспиательной работы среди населения нашего любимого городка, то заинтересованные люди Вас услышат и примут ваши идеи на вооружение. Поверьте, это будет только приветствоваться, ведь как я поняла….Вы человек небезразличный к истории и традициям нашей Родины.

    Рейтинг комментария:Vote +10Vote -10

  • 14.03.2012 в 5:08 дп
    Permalink

    Для МЧМ…плохо быть пессимистом…Радуйтесь просто каждому прожитому дню…

    Рейтинг комментария:Vote +10Vote -10

  • 15.03.2012 в 5:40 пп
    Permalink

    Вы МЧМ в себе запутались.Не надо быть пессимистом.

    Рейтинг комментария:Vote +10Vote -10

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *